OnStage Company
Emma Akemann
Belle Allan
Katelyn Ario
Erin Armstrong
Carly Aronson
Alison Baker
Emma Baker
Luke Banchy
Megan Beasley
Josh Billings
Matt Billings
Justin Blackman
Tyler Blumke
Justine Boecker
Courtney Boeckman
Brandon Bogdalek
Maria Brue
Michael Bruins
Trier Buhrsmith
Elli Burr
Tyler Cabrillo
Wyndham Chalmers
Sara Chow
Emileigh Cohan
Isaiah Collins
Rachel Collins
Luke Conway
Lexi Crowell
Nick DeJean
Katelyn Derby
Quan Doan
Jacob Dommer
Karlie Drinen
Wilson Ebner
Christy Emanuelson
Maggie Engelhart
|
Hayley Flink
Annie Foster
Maggie Garbrecht
Dylan Giles
Tommy Glidden
Tristan Goblirsch
Josie Guarneros
Hannah Haage
Cedric Hagen
Riley Haraldson
Malinda Haripal Ryan Hartsuiker Brendan Her
Hayley Holper
Molly Holper
Maddie Holtze
Brianna Hoover
Stephanie Houlihan
Lauren Jackson
Christina Johnson
Laura Johnson
Lauren Johnson
Aiden Jones
David Jung
Joe Jung
Valerie Kasten
Michaela Kaye
Ahnor Kelly
Alex Kemmet
Sydney Kibler
Becky Kohlmann
Ryan Kladar
Sarah Kujala
Amber Kurten
Leah LaLiberte
Kristina Lauer
|
Justin Laurel
Alyssa Lia
Megan Lindemann
Neal Magnuson
Keturah Marxhausen
Alex Matson
Rachel Matuseski
Amy May
Cory McMenomy
Leah Laliberte
Lindsey Merritt
Michael Miguel
Alexa Monn
Donny Moulier
Gabe Moulier
Madeline Murphy
Sawyer Murray
Sydney Narloch
Emily Nazer
Hannah Nelson
James Nguyen
Leif Olson
Meghan Olson
Morgan Pavola
Sarah Peterson
Noah Phillips
Rachel Phillips
Ryan Poehler
Elise Randall
Troy Reller
Sammy Renneberg
Allie Retterath
Katie Retterath
Allie Roberts
Andrew Rome
|
Caitlyn Rome
Anna Sandberg Anna Sandberg
Brandon Sawyer
Stephen Sawyer
Karlie Schmidt
Miranda Schuelke
Courtney Schultz
Marnie Sciamanda
Sarah Scott
Shelby Sharp
Kelsey Sijan
Meredith Sipe
Noah Smith
Joy Smith
Sarah Swanson
Anna Tessling
Amy Theurer
Noah Tousignant
Robyn Tousignant
Cole Tucker
Peter Wallin
Ashley Walter
Jesse Webb
Kyle Weiler
Natalie Welshons
Lauren Wendel
Caleb Wesen
Maxee Whiteford
Delaney Wier
Eli Williams
Paul Wollersheim
Kaylee Wyss
Angela Yamoah
Tate Zemanovic
|
Children’s Chorus
Emma Anderson
Rose Bauernfeind
Elijah Bergh
Toby Bergh
Kayla Billings
Miranda Bondeson
Kira Bourdage
Annika Coyle
Duy Dang
Thinh Dang
Sarah Enochs
Lara Erdmann
Nikk Hartsuiker |
Meghan Hayes
Shaza Hussein
Emma Jaeger
Madison Krchnavy
Isaac Laddusaw
Devin Loken
Jonathan Mann
Tim Morgenstern
Alyssa Nasca
Joely Nelson
Sienna Nelson
Jessica Noonan
James Powell |
Jacqueline Radosevich
Sydney Regalado
Alycen Roberts
Matthew St. Ores
Julia Schorn
Peyton Schroeder
Nicholas Sewich
Colton Shipp
Vishal Sivamani
Gabriela Solis
Lilliana Solis
Kelsey Steller |
Caitlyn Storley
Jordan Storley
Daria Tahmooressi
Saga Tollsten
Paige Trenchard
Katie Troshinsky
Nick Veness
Lauren Walreth
Kailey Webb
Tanner Wenzel
Niesha Williams
Jaren Yambing
Kaia Zeigler |
Jazz Band
Alto Saxophone
Brittany Majeski
Mitchell Fang
Tenor Saxophone
Nicole Hutchinson
Harrison Taylor
Bari Saxophone
Jason Lamoreaux |
Trumpet
Bryan DeHerder
Cole Jobin
Santi Charry
Devon Lawrence
Gabby Reinartz
Trombone
Austin Gohman
Blake Kaner
Connor LeClair |
Bass Trombone
Andrew Johnson
Rhythm Section
Olivia Taylor, Bass
Josh Hugo, Guitar
Ben Andrews, Piano
TJ Merritt, Synth
Keegan Burckhard, Drums
Mike Markes, Drums |
Artistic Staff
Director - Steven Albaugh
Choreographer - Christina Morris
Music Director/Chorus Choreography - Steven Albaugh
Technical Director/Set Design - Mark Hubbard
Instrumental Director - Steve Olsen
Costume Design - Sandra Sandberg, Mary Kae Marcotte-Schouweiler
Sound Engineer - Neal Wallace
Children’s Chorus Director/Choreographer - Steven Albaugh
Children’s Chorus Assistant Director - Trina Sletto (RHS ’04)
Script Writer/Emcee - Chuck Brooks
Lighting Design - Mark Hubbard, Greg Ecklund
Orchestrations - Paul Clark, Anita Cracauer, Jason Hansen, Dean Menten, Steve Olsen
Student Assistants - Lori Kowalke Morgan Shuh
Box Office Manager - Betty Deming
Student Choreographers - Josie Guarneros, Michaela Kaye, Becky Kohlmann, Kyle Weiler
Student Rehearsal Director- Becky Kohlmann
Production Crew
Stage Manager - David Susterick, Scott Maki
Light Operators - Jordan Casby, Lucas Monaghan, Yeqing Liu, C.J. Teed
Sound Board Operator- Robert Susterick, Erika Jeppesen
Back Stage Sound Operators- Adric Towsley, Khai Dinh
Microphone Wrangler - Molly Flentje
Costume and Set Construction Crew
Carol Antonell, Kathy Baker, Cheryl Blumke, Troy Boeckman, Francis Bourassa,
Chris Chalmers, Jordan Casby, Tammy Derby, Diane DeVere, Khai Dinh,
Susan Engelhart, Molly Flentje, Kathy Gleason, Isaac Hubbard, Mark Hubbard,
Jenny Laddusaw, Yeqing Liu, Scott Maki, Ali McMann, Sam Minneart, Lucas
Monaghan, Paula Osegard, Amy McIntyre Roberts, Mark Sawyer, Sarah Scott,
Cathy Shipp, Kathy Sijan, David Susterick, Robert Susterick, C.J. Teed, Adric
Towsley, Ben Villarreal, Deb Villarreal, Jeanette Yambing, and the OnStage Cast